Zajęcia w ramach projektu MR

MR logo     W lutym 2016 rozpoczęliśmy nowy projekt "Mistrz robotyki", który jest współfinansowany ze środków Miasta Nowego Sącza.

     W wybranych 5 gimnazjach przeprowadzimy warsztaty „Mistrz robotyki – warsztaty dla gimnazjalistów”. Będzie to cykl czterech dwugodzinnych spotkań dla 10-osobowych grup młodzieży gimnazjalnej.

     W trakcie spotkań uczestnicy przypomną sobie wiadomości z zakresu fizyki, poznają podstawy mechaniki, budowę silników elektrycznych prądu stałego, budowę i zastosowanie maszyn prostych, budowę i zasadę działania czujników i sensorów, podstawy mechatroniki związane z montażem i sterowaniem urządzeniami mechatronicznymi. Poznają ogólne zasady projektowania, budowanie i programowanie manipulatorów oraz robotów. Odpowiedzą na pytanie „W czym mógłby mi pomóc robot?” Poznają budowę jednostki centralnej robota NXT, sensorów i elementów wykonawczych. Utworzą i uruchomią proste algorytmy decyzyjne umożliwiające np. ominięcie przeszkody przez robota. Zbudują własne roboty, utworzą złożone algorytmy oraz podejmą próbę ich udoskonalenia.

Czytaj więcej...

MINDSTORMS EV3

robot 

 

Wakacyjne zajęcia z robotyki 2016

(Półkolonie)

 

Zachęcamy do zapisów na wakacyjne warsztaty zajęć z robotyki. Odbędzie się cykl dziesięciu dwugodzinnych spotkań dla 8 - 10 osobowych grup młodzieży gimnazjalnej. Zajęcia będą odbywać się w trakcie wakacji w miesiącu lipcu  w Nowym Sączu. W trakcie przerwy będzie serwowany posiłek.

W trakcie spotkań uczestnicy poznają ogólne zasady projektowania, budowania  i programowania manipulatorów oraz robotów. Odpowiedzą na pytanie  „Co zrobić aby robot ożył?” Poznają budowę jednostki centralnej robota NXT, sensorów i elementów wykonawczych.

Utworzą i uruchomią proste algorytmy decyzyjne umożliwiające np. ominięcie przeszkody przez robota. Zbudują własne roboty, utworzą złożone algorytmy oraz podejmą próbę ich udoskonalenia.

robot2

Nuczą się zdalnie sterować ruchami robota wykorzystując technologię IR, bluetooth, WiFi oraz specjalnie utworzone aplikacje.

Proponowane przez nas zajęcia są doskonałą formą zagospodarowania czasu wolnego w wakcaje dla chętnych poznawania i zgłębiania wiedzy z zakresu nowych technologii i ich wykorzystania. Uczestnicy poprzez wspaniałą zabawę uczą się jak wykorzystywać  swoje umiejętności naukowo - techniczne.

Ilość miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń kandydatów. Cena warsztatów ( 20 godzin wraz z wyżywieniem ) 550 zł od osoby.

Bezpośredni kontakt z prowadzącym zajęcia:                                                                             Zgłoszenia prosimy kierować na adres:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.                                                                                                                         Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: 606-652-357                                                                                                                               tel: 604-975-521

 

 

 

 

Jesteś tutaj: Home Warsztaty Robotów