Od Pitagorasa do sztucznej inteligencji

 

fpnik mPotegaFundacja Promocji Nauki i Kreatywności wspiera edukację matematyczną uczniów z Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego poprzez organizację zajęć pozalekcyjnych z wykorzystaniem ciekawych, innowacyjnych, metod i narzędzi edukacji matematycznej, łączących w sobie naukę matematyki poprzez praktyczne jej zastosowanie i wykorzystanie w świecie robotyki.

 

 

Przeprowadzimy  cykl bezpłatnych warsztatów  robotyki z wykorzystaniem treści matematycznych w ramach projektu „Od Pitagorasa do sztucznej inteligencji” dofinansowanego przez Fundację mBanku w ramach konkursu grantowego mPotęga. Jest to kolejne przedsięwzięcie Fundacji Promocji Nauki i Kreatywności, mające na celu popularyzację nauki i rozwijanie talentów nowosądeckiej młodzieży.

 

 

Działania projektowe składają obejmują:

 

  1. Trzygodzinne warsztaty (17.10.2016 – 30.11.2016), na których 10 wybranych uczniów pozna tajniki programowania robotów w powiązaniu z matematyką. Zajęcia będą odbywać się na terenie szkoły w terminach ustalonych przez Fundację Promocji Nauki i Kreatywności w uzgodnieniu z nauczycielami/opiekunami uczniów szkoły. Uczestnicy poznają ogólne zasady projektowania, budowania i programowania robotów. Efektem warsztatów będzie wykonanie samodzielnego projektu wykorzystującego matematykę do programowania robotów
  2. Pokazy robotyki (1.11.2016 – 15.12.2016), na których uczniowie przedstawią swoje projekty innym kolegom ze szkoły i rodzicom.
  3. Utworzenie na stronie internetowej szkoły i w formie gazetki ściennej w szkole "Kwadratów naukowych" (17.10.2016 – 30.11.2016), zachęcających do uczenia się matematyki przedstawiających rezultaty pracy uczniów na warsztatach, materiały propagujące matematykę oraz nowe technologie. Treści tam zawarte będą zamieszczane przez uczniów oraz ich nauczycieli/opiekunów i będą kontynuowane po zakończeniu projektu min. przez rok czasu.
  4. Seminarium dla nauczycieli i studentów (1.12.2016 – 15.12.2016), prezentujące program, wyniki pracy uczniów i rezultaty projektu.  

 

 

Szkoły biorące udział w projekcie zobowiązują się do:

 

 

a)      wyznaczenia opiekuna grupy uczniów biorących udział w projekcie,

 

b)      przeprowadzenia rekrutacji do projektu 10 uczniów,

 

c)      udostępnienia do przeprowadzenia zajęć sali wyposażonej w sprzęt multimedialny,

 

d)     umożliwienia organizacji pokazu robotyki,

 

e)      utworzenia "Kwadratów naukowych” na stronie internetowej szkoły i w formie gazetki ściennej,

 

f)       oddelegowania co najmniej 1 nauczyciela na seminarium prezentujące program, wyniki pracy uczniów i rezultaty projektu.

 

 Zgłoszenia szkół do projektu i wszelkie pytania prosimy kierować mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 604-975521. Podpisane dokumenty przystąpienia szkoły do projektu będziemy odbierać osobiście, chyba że odbiór zostanie umówiony inaczej.

Do projektu zostanie zakwalifikowanych 10 pierwszych szkół, które przygotują podpisane dokumenty przystąpienia do projektu (umowę ze szkołą, deklarację opiekuna grupy, podpisane przez rodziców deklaracje uczestnictwa uczniów w projekcie oraz  listę zgłoszonych uczniów).  Szczegółowe warunki współpracy będą zawarte w umowie  pomiędzy Fundacją Promocji Nauki i Kreatywności a szkołą i regulaminie rekrutacji i uczestnictwa.

Dokumenty do pobrania:

  1. Umowa ze szkołą.
  2. Regulamin uczestnictwa.
  3. Deklaracja opiekuna grupy.
  4. Deklaracja ucznia.
  5. Lista uczestników.

 

Program warsztatów do pobrania tutaj...

 

naglowek

Jesteś tutaj: Home Projekty Od Pitagorasa do sztucznej inteligencji