Fundacja Promocji Nauki i Kreatywności przyjmuje studentów z Ukrainy, Białorusi i Rosji

STP 201918-28 maja 2019 r . miała miejsce wizyta studyjna w ramach programu Study Tours to Poland organizowana przez Fundację Promocji Nauki i Kreatywności w Nowym Sączu. 15 studentów z Rosji, Białorusi i Ukrainy miało okazję zapoznać się z funkcjonowaniem szkolnictwa, organizacji pozarządowych, administracji, samorządu, biznesu, placówek kultury, turystyki i mediów.

W pierwszy dzień uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym, zapoznali się z celami programu STP, poznali lepiej swoje role w grupie rozwiązując test Belbina, wzięli udział w zwiedzaniu starówki z historykiem, który naświetlił najnowsze dzieje Polski i ich wpływ na miejsce w Europie. Wspólnie z wolontariuszami zwiedzili Nowy Sącz i spędzili popołudnie. W drugi dzień spotkali się ze studentami Instytutu Języków Obcych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, wzięli udział w dyskusji na temat znaczenia UE dla Polski. W Wyższej Szkole Biznesu NLU w Nowym Sączu spotkali się ze studentami, wykładowcami i władzami uczelni, zapoznali się również z systemem oświaty w Polsce. Po południu spotkali się z seniorami z Sądeckiego Klubu Seniora. Na zakończenie studenci wzięli udział w warsztatach dziennikarskich prowadzonych przez Wojciecha Molendowicza - dziennikarza i właściciela lokalnej gazety DTS i portalu dts24.pl

Dzień poświęcony administracji rozpoczął się od spotkania z radnymi miejskimi, następnie studenci w sali obrad Rady Miasta spotkali się z wiceprezydent Magdaleną Majką i zapoznali się z systemem politycznym i administracyjnym w Polsce. Studenci odwiedzili również świetlicę integracyjną dla dzieci romskich i polskich prowadzoną przez Miasto Nowy Sącz. Następnie obserwowali sesję Rady Miasta. Kolejny dzień poświęcony gospodarce zaczął się od spotkania z ekspertem biura Fundusze Europejskie dla Małopolski. Następnie grupa została przyjęta w jednej z największych firm regionu – producenta okien dachowych FAKRO oraz w pięciogwiazdkowym hotelu Heron należącym do właściciela firmy Wiśniowski. Dzień zakończył się warsztatami z komunikacji interpersonalnej i niewerbalnej.

W następnym dniu odwiedzili Sursum Corda, organizację charytatywną zajmującą się wolontariatem, odwiedzili Biuro Organizacji Pozarządowych i poznali zasady funkcjonowania trzeciego sektora w Polsce oraz cele, realizowane projekty i sposoby pozyskiwania środków na działalność statutową Fundacji Promocji Nauki i Kreatywności. Po spotkaniu studenci podzielili się na 3 grupy i w ramach wolontariatu przeprowadzili zajęcia w liceum Jezuickiego Centrum Edukacji, w Świetlicy Integracyjnej i spotkali się z podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej. Po południu odwiedzili Dom Brata Alberta dla bezdomnych mężczyzn, które prowadzi Wspólnota Emaus, a dzień zakończyli wizytą w regionalnej chacie lachowskiej spotykając się z członkami zespołu Podegrodzianie , wzięli udział w warsztatach tańca ludowego i degustowali regionalne przysmaki.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie o naborze do projektu Mistrz Robotyki 2018

MR logo2018Pragniemy ogłosić kolejną serię warsztatów z robotyki w ramach projektu „Mistrz Robotyki” współfinansowanego ze środków Miasta Nowego Sącza. Jest to cykliczny projekt prowadzony przez naszą fundację pozytywnie zaopiniowany przez dyrektora Wydziału Oświaty w Nowym Sączu.

Warsztaty „Mistrz Robotyki” to sześciogodzinny kurs programowania robotów dla 10-osobowych grup młodzieży ze szkół podstawowych. Zajęcia będą odbywać się na terenie szkoły w terminach ustalonych przez Fundację Promocji Nauki i Kreatywności w uzgodnieniu z nauczycielami/opiekunami uczniów szkoły i będą się odbywać w okresie od 9 kwietnia 2018r. do 30 maja 2018r.

W tym roku proponujemy innowacyjną formułę zajęć, na których uczestnicy zgłębią wiedzę matematyczno-przyrodniczą, dowiedzą się o możliwych praktycznych jej zastosowaniach oraz poznają teoretyczne i praktyczne podstawy programowania. Między innymi samodzielnie zaprojektują doświadczenia obrazujące korzyści płynące z energii odnawialnej. Wykorzystane zostaną nowoczesne metody dydaktyczne jak np. metoda PBL, „odwrócona lekcja” i elementy e-learningu. Stawiane przed młodzieżą zadania będą wymagały od nich zastosowania narzędzi matematyczno-przyrodniczych. Poniżej znajdują się dokumenty rekrutacyjne

Czytaj więcej...

Projekt Fundacji Mariposa

Zaprzyjaźniona z nami Fundacja Mariposa jest realizatorem projektu Niepodległa zdrowa i piękna. Zachęcamy do zapoznania się z założeniami projektowymi i zgłaszania się chętnych do uczestnictwa w projekcie. 

Projekt prowadzony przez Fundację Promocji Zdrowia „Mariposa”, jest współfinansowany z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz środków Województwa Małopolskiego.

Celem podejmowanego zadania jest przeprowadzenie wśród młodzieży z terenu Nowego Sącza akcji mającej na celu promowanie zdrowia, walkę z uzależnieniami oraz ograniczenie zjawisk patologicznych. Planujemy przeprowadzenie wśród młodzieży szkół Nowego Sącza warsztatów promujących zdrowy tryb życia, wolny od wszelkiego rodzaju uzależnień. Uczestnicy poznają na nich zagrożenia z jakimi mogą się spotkać jak również sposoby radzenia sobie z nimi. Wspólnie przedstawią przykłady uzależnień, zachowań patologicznych oraz ich negatywny wpływ na życie. Zostanie na nich poruszona kwestia zdrowia w odniesieniu do wieku uczestników. Elementem innowacyjnym będzie to, iż zajęcia prowadzone będą przez osoby o wykształceniu medycznym, pedagogicznym.

Tematyka zajęć doskonale wpisuje się w treści przekazywane przez wychowawców w ramach godzin wychowawczych.

W każdej ze szkół, zostaną utworzone i powołane do działania trzyosobowe zespoły liderów, którzy przystąpią do konkursu z zakresu tematyki projektu. Warsztaty mogą się odbywać w okresie od 31 maja 2019r. do 30 września 2019r. (z wyłączeniem wakacji).

Czytaj więcej...

Study Tours to Poland

19 – 29 kwietnia 2017 r . miała miejsce wizyta studyjna w ramach programu Study Tours to Poland organizowana po raz pierwszy przez Fundację Promocji Nauki i Kreatywności w Nowym Sączu. 13 studentów z Mołdowy, Białorusi i Ukrainy miało okazję zapoznać się z funkcjonowaniem szkolnictwa, organizacji pozarządowych, administracji, samorządu, biznesu, placówek kultury, turystyki i mediów. Wizytę koordynował prezes fundacji Piotr Grześków.

Czytaj więcej...

Od Pitagorasa do sztucznej inteligencji

 

fpnik mPotegaFundacja Promocji Nauki i Kreatywności wspiera edukację matematyczną uczniów z Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego poprzez organizację zajęć pozalekcyjnych z wykorzystaniem ciekawych, innowacyjnych, metod i narzędzi edukacji matematycznej, łączących w sobie naukę matematyki poprzez praktyczne jej zastosowanie i wykorzystanie w świecie robotyki.

 

 

Przeprowadzimy  cykl bezpłatnych warsztatów  robotyki z wykorzystaniem treści matematycznych w ramach projektu „Od Pitagorasa do sztucznej inteligencji” dofinansowanego przez Fundację mBanku w ramach konkursu grantowego mPotęga. Jest to kolejne przedsięwzięcie Fundacji Promocji Nauki i Kreatywności, mające na celu popularyzację nauki i rozwijanie talentów nowosądeckiej młodzieży.

 

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: Home Projekty