Ogłoszenie o naborze do projektu Mistrz Robotyki 2018

MR logo2018Pragniemy ogłosić kolejną serię warsztatów z robotyki w ramach projektu „Mistrz Robotyki” współfinansowanego ze środków Miasta Nowego Sącza. Jest to cykliczny projekt prowadzony przez naszą fundację pozytywnie zaopiniowany przez dyrektora Wydziału Oświaty w Nowym Sączu.

Warsztaty „Mistrz Robotyki” to sześciogodzinny kurs programowania robotów dla 10-osobowych grup młodzieży ze szkół podstawowych. Zajęcia będą odbywać się na terenie szkoły w terminach ustalonych przez Fundację Promocji Nauki i Kreatywności w uzgodnieniu z nauczycielami/opiekunami uczniów szkoły i będą się odbywać w okresie od 9 kwietnia 2018r. do 30 maja 2018r.

W tym roku proponujemy innowacyjną formułę zajęć, na których uczestnicy zgłębią wiedzę matematyczno-przyrodniczą, dowiedzą się o możliwych praktycznych jej zastosowaniach oraz poznają teoretyczne i praktyczne podstawy programowania. Między innymi samodzielnie zaprojektują doświadczenia obrazujące korzyści płynące z energii odnawialnej. Wykorzystane zostaną nowoczesne metody dydaktyczne jak np. metoda PBL, „odwrócona lekcja” i elementy e-learningu. Stawiane przed młodzieżą zadania będą wymagały od nich zastosowania narzędzi matematyczno-przyrodniczych. Poniżej znajdują się dokumenty rekrutacyjne

Spośród uczestników zajęć I etapu ze wszystkich szkół zostanie wyłonionych 5 par autorów najlepszych projektów, które wezmą udział w finale konkursu z atrakcyjnymi nagrodami. W trakcie finału uczestnicy zbudują robota w oparciu o instrukcję lub według własnego pomysłu oraz uruchomią odpowiednie oprogramowanie, tak by robot był zdolny wykonać zadane czynności.

Szkoły biorące udział w projekcie zobowiązują się do:

  1. wyznaczenia opiekuna grupy uczniów biorących udział w projekcie,
  2. przeprowadzenia rekrutacji uczestników,
  3. udostępnienia do przeprowadzenia zajęć sali wyposażonej w sprzęt multimedialny,
  4. zamieszczenia informacji o zajęciach w "Kącikach naukowych”  i  na stronie internetowej szkoły.
  5. zapewnienia opieki uczniom biorącym udział w finale.

Zgłoszenia do projektu przyjmujemy drogą telefoniczną - 604 975521 lub mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Dokumenty rekrutacyjne:

Regulamin

Deklaracja opiekuna

Deklaracja ucznia

Jesteś tutaj: Home fpnik projekty Ogłoszenie o naborze do projektu Mistrz Robotyki 2018