Projekt Robotyka Inspiruje - podsumowanie

DSC 8070Fundacja Promocji Nauki i Kreatywności zakończyła projekt dla uczniów szkół podstawowych „Robotyka inspiruje” finałem konkursu programowania robotów połączonym z prezentacją prac plastycznych i literackich zainspirowanych robotyką oraz rozdaniem nagród wyróżnionym autorom. 50 uczniów z pięciu szkół podstawowych Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego wzięło udział w bezpłatnych warsztatach robotyki. Prowadzone przez wiceprezesa fundacji, Bartłomieja Leśniaka, zajęcia były wzbogacone o zagadnienia z zakresu energii odnawialnej i uczestnicy mogli samodzielnie zaprojektować doświadczenia obrazujące korzyści płynące z wykorzystania elektrowni wiatrowych i słonecznych. Warsztaty miały na celu powiązanie wiedzy teoretycznej z praktyczną oraz zademonstrowanie uczniom najnowsze zdobycze techniki. Ponadto umożliwiły uczestnikom wypróbowanie swoich sił w praktycznym wykorzystaniu technologii i rozbudzały aspiracje naukowe.

Najlepszymi programistami okazali się Klaudia Zyzak i Tomasz Irzyk ze Szkoły Podstawowej nr 9, a na drugim miejscu uplasowali się Kacper Kudlik i Mateusz Górski z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Nowym Sączu.

W konkursie literackim, wygrała Sara Węgrzyn ze Szkoły Podstawowej nr 11, a wyróżniony został Sylwiusz Starczewski ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowym Sączu.

W konkurencji prac plastycznych zwyciężyły uczennice ze sądeckiej jedenastki Zuzanna Zając i Oliwia Kiełbasa, natomiast najlepsze prace techniczne zaprezentowali Alan Kopiec i Jan Sadecki z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Nowym Sączu.

Zdaniem, Piotra Grześków, prezesa fundacji, wszyscy uczestnicy finału prezentowali bardzo wysoki i wyrównany poziom. Fundacja zamierza kontynuować i rozszerzać działania propagujące naukę i rozwijanie różnych talentów wśród sądeckich dzieci i młodzieży nawiązując do tytułu konkursu Województwa Małopolskiego „Każde dziecko ma talent”.

 naglowek RI

 

zdjecia polaczone

Jesteś tutaj: Home Projekt Robotyka Inspiruje - podsumowanie