Mistrz Robotyki - aktualności

 

DSC 7893Fundacja Promocji Nauki i Kreatywności już od trzech lat promuje nowoczesne technologie i wspiera rozwijanie technicznych uzdolnień wśród sądeckiej młodzieży. Obecnie w pięciu gimnazjach w mieście prowadzi kursy programowania robotów LEGO Mindstorms najnowszej generacji. W tegorocznej edycji współfinansowanego przez Miasto Nowy Sącz projektu „Mistrz robotyki” bierze udział 50 uczniów z gimnazjów nr 1,2,5,6 i 10. Zajęcia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem młodych, którzy chętnie poznają nowe zagadnienia związane z mechatroniką jednocześnie doskonale się bawiąc. W trakcie cyklu warsztatów zbudują własne roboty, zgłębią podstawy ich programowania, utworzą i uruchomią proste algorytmy decyzyjne umożliwiające np. ominięcie przeszkody przez robota lub chwycenie i przeniesienie przedmiotu.

 

Uczniowie będą mogli zaprezentować swoje umiejętności podczas pokazów programowania robotów, które odbędą się we wszystkich gimnazjach biorących udział w projekcie.  Najbliższy pokaz odbędzie się w Zespole Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych nr 2 w Zawadzie podczas Święta Szkoły 16 maja 2016.

 

DSC 7875

Na zakończenie projektu planowany jest konkurs z nagrodami dla najlepszych uczestników. Podczas finału konkursu uczestnicy zbudują robota w oparciu o instrukcję lub według własnego pomysłu oraz uruchomią odpowiednie oprogramowanie, tak by robot wykonał płynnie zadane czynności.

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na regularne warsztaty programowania robotów pod kierunkiem doświadczonego instruktora robotyki i wiceprezesa fundacji Bartłomieja Leśniaka, które rozpoczną się w czerwcu oraz na wakacyjne półkolonie z robotami. Więcej informacji na stronie www.fpnik.pl

 

 

 

DSC 7877   DSC 7890

 

DSC 7878  DSC 7883

 

DSC 7893

 

Jesteś tutaj: Home Mistrz Robotyki - aktualności