Norweska pomoc w zwalczaniu cyberprzemocy

IMG 20150205 132207Cztery sądeckie szkoły uczestniczące w projekcie "Lepiej zrozumieć niż znienawidzić" odwiedziła w dniach od 4 do 6 lutego delegacja norweskiej organizacji pozarządowej Norsk Folkehjelp, przebywająca w Nowym Sączu na zaproszenie Fundacji Promocji Nauki i Kreatywności. Jak informuje nas prezes Fundacji, Piotr Grześków, goście z Bergen spotkali się z grupami liderów młodzieżowych prowadzących kampanie i akcje zwalczające cyberprzemoc. Na spotkaniach gimnazjaliści zaprezentowali wyniki dotychczasowych działań, a goście podzielili się swoimi doświadczeniami z projektów o podobnej tematyce.

"Wszystkie odwiedzone przez nas grupy zaprezentowały bardzo ciekaweIMG 0213 i inspirujące działania.

Uderza w nich niezwykłe zaangażowanie uczniów i ich opiekunów. Będziemy mieli bardzo trudne zadanie przy wyborze najlepszej grupy" – powiedziała Åse Vaksinen Sælensminde reprezentująca organizację Norsk Folkehjelp.

IMG 0191Nagrodą we współzawodnictwie grup liderów młodzieżowych projektu "Lepiej zrozumieć niż znienawidzić" będzie wyjazd do Bergen w Norwegii. Norweską delegację gościli w swoich szkołach opiekunowie grup młodzieży: Dominika Piątkowska z Gimnazjum w Nawojowej, Barbaba Lorek z Gimnazjum w Chełmcu, Wioletta Kleczyńska z Gimnazjum nr 1 w Nowym Sączu oraz Bartosz Wańczyk z Gimnazjum Jezuickiego Centrum Edukacji w Nowym Sączu.

Wizyta finansowana była ze środków Europejskiego Obszaru Gospodarczego w ramach programu Obywatele dla Demokracji.

IMG 20150205 110805   IMG 20150205 132226   IMG 20150205 110756

Publikacje w mediach:

Sądeczanin

Dobry Tygodnik Sądecki

Facebook Chełmiec

Jesteś tutaj: Home Norweska pomoc w zwalczaniu cyberprzemocy