Warsztaty robotów w szkołach

0      Końcem czerwca przedstawiciele fundacji przeprowadzili w wybranych szkołach ( ZS w Librantrowej -prowadząca Agnieszka Machowska-Leśniak, Gimnazjum nr 6 w Nowym Sączu - prowadzący Bartłomiej Leśniak) pięciogodzinne warsztaty z robotyki, w których ogółem wzięło udział 30 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Zajęcia cieszyły się nad wyraz wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestników oraz chęcią uczestnictwa w kolejnych spotkaniach, które wstępnie zapowiedziano na październik 2014r. dla szerszej grupy zainteresowanych.

 

     Warsztaty programowania robotów to cykl zajęć dla grup młodzieży szkolnej. Uczestnikom warsztatów zaoferowano zestawy, z których można zbudować robota i całkowicie go zaprogramować. Wykorzystano LOGO Mindstorms (sensory, serwomotory, przekładnie zębate, ruchome dźwignie, wysięgniki oraz mikrokontrolery) - najnowszą i najbardziej zaawansowaną serię zestawów przeznaczonych dla amatorów robotyki i nie tylko.

 

1          2          3

 

     Zajęcia miały na celu zademonstrowanie młodym ludziom najnowszych zdobyczy techniki, umożliwiły wypróbowanie swoich sił w praktycznym wykorzystaniu technologii i rozbudziły aspiracje naukowe.

 

     Robotyka jest dziedziną łączącą w sobie wiadomości z fizyki, elektroniki, programowania i nowoczesnych technologii i znakomicie nadaje się do propagowania zainteresowań naukowo- technicznych wśród dzieci, co jest celem statutowym naszej Fundacji.

 

          4          6         5

 

     Poprzez nauczenie podstaw programowania robotów dążymy do rozwijania logicznego i kreatywnego myślenia, wyobraźni przestrzennej oraz uzdolnień naukowo – technicznych.

Jesteś tutaj: Home Warsztaty robotów w szkołach