Lepiej zrozumieć niż znienawidzić

LZNZlogo6projectjpegMiło nam poinformować, że nasz projekt "Lepiej zrozumieć niż znienawidzieć" wygrał konkurs w ramach programu "Obywatele dla demokracji" finansowanego ze środków Funduszy EOG. Konkurencja była bardzo silna - w obszarze tematycznym "Dzieci i młodzież" zostało złożonych 845 wniosków. Laureatami konkursu zostało 30 organizacji, w tym nasza Fundacja Promocji Nauki i Kreatywności, jako jedyna z Nowego Sącza. Więcej informacji na stronie internetowej projektu: www.lepiejzrozumiec.pl

 

 

Istotą projektu jest utworzenie grup liderów młodzieżowych, którzy po przeszkoleniu na warsztatach przeprowadzą pod kierunkiem opiekunów w swoich szkołach kampanie, ukazujące jak wielkim problemem jest mowa nienawiści i nietolerancja. Grupy te przeprowadzą również akcje, mające na celu wyeliminowanie konkretnych przejawów agresji słownej, mowy nienawiści na murach lub w Internecie.

Zostanie utworzony portal internetowy zawierający scenariusze zajęć przeciwdziałających nietolerancji, agresji, mowie nienawiści, publikacje raportów z akcji i kampanii prowadzonych przez grupy liderów młodzieżowych. Będą na nim również publikowane wyniki monitorowania lokalnych stron internetowych pod kątem występowania mowy nienawiści.
Projektem objęta zostanie młodzież gimnazjalna z miasta Nowy Sącz i powiatu nowosądeckiego.

zestaw logotypów

Jesteś tutaj: Home Lepiej zrozumieć niż znienawidzić